به نام قدرت مطلق الله

روز پنج‌شنبه 96/11/12جلسه هشتم  از دور پانزدهم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی با نگهبانی مسافر علی، استادی مسافر رضا و دبیر مسافر اکبر با دستور جلسه اول: OT و دستور جلسه دوم هفتمین سال رهایی مسافر علیرضا  رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


مسافران بدانند این اوتی که به این راحتی در دسترس آن‌ها قرار دارد زحمات زیادی برای آن

 کشیده شده والان هم خیلی افراد در پشت پرده‌در حال خدمت می‌باشند

 تا مسافران بتوانند به‌راحتی به درمان برسند.

در ابتدا نیم‌نگاهی به قبل از شروع کنگره و درمانی که خود آقای مهندس انجام دادند می‌اندازیم. آقای مهندس تریاک را به‌عنوان بهترین و مؤثرترین دارو اعلام کردند و زمانی که تریاک در کشور ما جرم بود، آقای مهندس توانستند با مشکلات فراوان مجوز مصرف تریاک را به‌عنوان بهترین و مؤثرترین دارو برای درمان اعتیاد از وزارت بهداشت و دولت بگیرند تا مسافرانی که قصد درمان دارند بتوانند به روش دی اس تی درمان شوند.

اما این روش مشکلات زیادی را در پی داشت و مسافرانی که قصد سفر کردن با تریاک را داشتند باید مقدار زیادی تریاک تهیه می‌کردند و داشتن تریاک هم یک جرم محسوب می‌شد و مرتب آن‌ها را دستگیر می‌کردند و همیشه هم‌سفران و مرزبانان با ما تماس می‌گرفتند که مسافر ما دستگیرشده است و  ما هم  در پاسگاه و کلانتری درگیر آزاد کردن مسافران بودیم و تا می‌خواستیم با مدارکی که داشتیم ثابت کنیم که این افراد تحت درمان هستند، زمان زیادی را می‌برد.

اگر هم این مسافران می‌خواستند مقدار کمی تریاک بخرند به خاطر نوسان مرفین موجود در آن نمی‌توانستند به‌درستی سفر کنند و موقعی که مرفین تریاک زیادتر از دفعه قبلی بود مثل این بود که چند پله بالاتر رفته باشند و مواقعی که مرفین تریاک پایین‌تر بود مثل سقوط آزاد بود و همین دلیل باعث می‌شد مسافران نیم کیلو یا یک کیلو تریاک بخرند.

تا اینکه به لطف خدا و با تلاش و کوشش زیاد  بحث شربت تریاک که به نام اوتی نام‌گذاری شد پیش آمد که به نظر من بزرگ‌ترین شاهکار کنگره بود و این شربت هم فقط مخصوص کنگره ۶۰ می‌باشد.

مصرف‌کنندگانی که با شربت اوتی سفر می‌کنند ازلحاظ بازسازی سیستم ایکس خیلی جلوتر از افرادی هستند که درگذشته با اوتی سفرکرده بودند و به‌هیچ‌عنوان قابل‌مقایسه باهم نیستند

 اوتی به خاطر الکل موجود در آن که در اصل به خاطر حلال استفاده می‌شود باعث باز شدن رگ‌های بدن که در طی چندین سال گرفته‌شده می‌شود و خیلی از بیماری‌ها که در اثر استفاده شخص از مواد مخدر در بدنش به وجود آمده را درمان می‌کند.

و در آخر مسافران بدانند این اوتی که به این راحتی در دسترس آن‌ها قرار دارد زحمات زیادی برای آن کشیده شده والان هم خیلی افراد در پشت پرده‌در حال خدمت می‌باشند تا مسافران بتوانند به‌راحتی به درمان برسند و ما باید در این هفته از همه این عزیزان تقدیر و تشکر کنیم.

دستور جلسه دوم هفتمین سال رهایی مسافر علیرضا:

علیرضا با برادرشان به لژیون من آمدند اما در طول سفر قانونی وضع شد که دو برادر در یک لژیون نباید باشند و علیرضا در لژیون من ماند و برادرش از لژیون من رفت.

علیرضا اولین دبیر لژیون من بود و مسئول حضوروغیاب اعضاء لژیون بود و لذت خدمت را در همان سفر اول چشیدند.

 علیرضا به خاطر تخریبی که داشت به پله مشخصی که می‌رسید حالش بد می‌شد و چند بار کارش به بیمارستان رسید ولی به دلیل خدمت‌هایی که انجام می‌داد و خواسته رهایی که داشت باعث شد که رها شود و امروز هم هفتمین سال رهایی علیرضا عزیز می‌باشد که شیرینی این تولد گوارای وجود خودشان و هم‌سفران محترمشان باشد.

 پس از سخنان استاد٬ مشارکت مسافران و هم‌سفران و قرائت آوای کنگره هفتمین سال رهایی مسافر علیرضا را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم:

 

آرزو مسافر علیرضا: 

هر شخصی با هر نیتی که وارد کنگره شده است غیر از درمان اعتیاد، چه هم‌سفرها چه مسافرها به آن خواسته‌های معقولی که در ذهنشان تصویرسازی کردند برسند. 

آرزو هم‌سفر زکیه: 

 همه سفر اولی‌ها با آرامش به رهایی برسند. 

آرزو هم‌سفر زهرا: 

هرکسی گمراه است و به این راه پا گذاشته انشا الله که راه برایش باز شود.

 

سخنان مسافر علیرضا:

 

در ابتدا از تمامی عزیزانی که امروز در جشن ما حضور پیدا کردند و دوستانی که از نمایندگی‌های دیگر تشریف آوردند تشکر می‌کنم و امیدوارم در جشن تولدهای خودشان جبران کنیم. 

شخصی که در اعتیاد است سراسر تاریکی و ظلمت را تجربه می‌کند اما خداراشکر که راهی برای درمان اعتیاد پیداشده است و اگر شخصی خواسته درمان اعتیاد را داشته باشد می‌تواند به درمان برسد.

در زمان سوءمصرف زندگی من خلاصه‌شده بود در یک اتاق 9 متری که امکانات آن فقط وسایل مصرفم بود و حدود بیست سال شبانه‌روز غذای من یک کیک و نوشابه بود و به‌قدری مصرف من بالابود که وقتی وارد کنگره شدم نزدیک به سی‌وهشت کیلو وزن داشتم و زمانی که سفرم را آغاز کردم متوجه شدم به چه اندازه مصرفم بالابود. 

مصرف کردن مواد مخدر بیماری‌های مختلفی را برای من به وجود آورد که در طول سفر هم به خاطر این بیماری‌ها چندین بار بستری شدم.

اعتیاد نه‌تنها به خود فرد بلکه به اطرافیان هم ضربه وارد می‌کند و مانند یک نارنجک است که وقتی منفجر شود اول خود شخص را نابود می‌کند و بعد اطرافیان را. در خانواده هیچ‌کس باور نمی‌کرد که منِ علی روزی مصرف‌کننده بشوم و من همیشه در کودکی با پدرم مشکل داشتم و سؤالی در ذهنم بود که چرا پدرم سیگار مصرف می‌کند که من به این نتیجه رسیدم که آخرِ بیماری اعتیاد نیستی و نابودی است.

مادر من یک سال و نیم زودتر از من به کنگره آمد و با آموزش‌هایی که دیده بود مرا با این مکان آشنا کرد که کنگره برای من شد اولین مکانی که برای درمان می‌رفتم زیرا تا قبل از کنگره هیچ‌گونه تجربه‌ای از ترک و درمان اعتیاد را نداشتم.

وقتی وارد کنگره شدم آقا رضا را به‌عنوان راهنما انتخاب کردم و از همان سفر اول خدمت می‌کردم و هر کاری که آقا رضا به من می‌گفتند در حد توانم انجام می‌دادم. و هنوز هم بعد از ده سال حضور در کنگره احساس می‌کنم به این مکان بدهکارم و آرزو می‌کنم که بتوانم برای بهتر شدن حال خودم خدمت کنم. 

از آقا رضا، آقای مهندس، خانم آنی، آقای امین و راهنمای هم‌سفرم خانم مریم و خانم زهره تشکر می‌کنم. همچنین از  راهنمای مادرم تشکر می‌کنم که با آموزشی که به هم‌سفرم دادند باعث شدند زندگی‌ام سروسامان بگیرید؛ و در آخر از همه اعضا کنگره ازجمله ایجنت محترم شعبه، قسمت اوتی و بچه‌های لژیون که باعث دلگرمی من می‌شوند تشکر می‌کنم.

سخنان کمک راهنما هم‌سفر مریم:

 

خداراشکر می‌کنم که برای اولین بار در این جایگاه هستم و این تولد را در رأس به آقای مهندس، خانم آنی، مرزبانان، ایجنت، اسیستانت، کمک راهنمای محترم آقا رضا، مادر گرامی‌شان خانم زهرا و راهنمای محترم خانم اسماعیلی، خانم زکیه و مسافر محترمشان تبریک عرض می‌کنم.

هر هم‌سفری که وارد کنگره وارد می‌شود و باور دارد که کنگره به او آرامش می‌دهد باید اعتقاد داشته باشد که تمام این‌ها را مدیون مسافرش است. و خانم زکیه از این قاعده مستثنا نیستند. 

خانم زکیه هنگامی‌که به لژیون من آمدند ذهنی پر از سؤال داشتند و همیشه جواب سؤال‌هایشان را از سی‌دی‌های آقای مهندس می‌گرفتند. خانم زکیه در لژیون تماشاچی نبودند و همیشه بازیگر بودند و امیدوارم شال کمک راهنمایی را بر گردن ایشان ببینیم.

  

سخنان هم‌سفر زکیه: 

تا قبل از اینکه به کنگره بیایم شناختی به این مکان نداشتم  و یک تفکر دیگری نسبت به اینجا داشتم ولی بعد از آشنایی با اینجا و حضورم، دلگرم شدم و باعث شد با میل شخصی خودم در اینجا حضورداشته باشم. 

تبریک عرض می‌کنم خدمت مسافرم بابت هفتمین سال رهایشان. تشکر می‌کنم از آقای مهندس، آقا رضا و راهنمای محترمم خانم مریم  و خانم زهره و امیدوارم بتوانم زحماتی که این عزیزان کشیدند را جبران کنم.

 

 سخنان هم‌سفر زهرا: 

من 9 سال پیش که وارد کنگره شدم که در آن موقع حدود سی نفر در جلسه حضور داشتند و اکنون تعداد افراد در کنگره خیلی بیشتر شده.

یک سال و نیم قبل از مسافرم به کنگره می‌آمدم و باوجود همه مشکلات از خدا خواستم که این راه برایم هموار شود و همیشه خدا را شکر کردم که مسافرهایم به رهایی رسیدند و خودم هم به آرامش رسیدم. 

و چند سال پیش که مسافران با اپیوم سفر می‌کردند مشکلات خیلی بیشتر بود ولی با امید داشتن و به کمک خداوند به نتیجه رسیدند و شربت اوتی پدید آمد.

در آخر هم از آقای مهندس، خانم آنی و کمک راهنمایان و تمامی عزیزان تشکر می‌کنم.

 


تایپ: مسافر مجید و مسافر علی الف

عکاس: مسافر مجتبی

ارسال تصاویر: مسافر مصطفی

با تشکر:از وبلاگ شعبه شیخ بهایی اصفهان